TEKUTÉ BARVY | SUSPENZE

Vysoce kvalitní tekuté barvy pro betonářský průmysl

 

Barva Ha-Be

Žluté, oranžové, červené, hnědé a antracitové práškové pigmenty dle. podle EN 12878 pro barvení betonu

Ha-Be Color jsou pigmentové kaše na bázi oxidu železa pro barvení stavebních materiálů vázaných na cement a vápno. Vysoce kvalitní tekuté barvy jsou k dispozici v různých odstínech barev žluté, oranžové, červené, hnědé a antracitové.

VÍCE INFORMACÍ

Ha-Be Color Carbocrete

Tekutá barva dle podle EN 12878 pro barvení betonu sytě černou

Ha-Be Color Carbocrete je pigmentová kaše na bázi uhlíku pro barvení cementu a stavebních materiálů vázaných vápnem do sytě černé.

VÍCE INFORMACÍ

Barva Ha-Be Chromoxidgruen

Tekutá barva dle podle EN 12878 pro barvení betonu zeleně

Ha-Be Color Chromgruen je pigmentová kaše na bázi oxidu chromu pro barvení cementu a stavebních materiálů vázaných vápnem do zelena.

VÍCE INFORMACÍ

Barva Ha-Be Kobaltblau

Tekutá barva dle podle EN 12878 pro barvení betonu modře

Ha-Be Color Kobaltblau je pigmentová kaše na bázi kobaltu pro barvení cementu a stavebních materiálů vázaných vápnem do modra.

VÍCE INFORMACÍ

Barva Ha-Be Titanweiss

Bílá tekutá barva dle podle EN 12878 pro barvení nebo zesvětlování betonu

Ha-Be Color Titanweiss je pigmentová kaše na bázi titanu a vhodná pro barvení cementem a vápnem vázaných stavebních materiálů na bílo nebo pro zesvětlení odstínů šedého betonu za účelem vytvoření jasnějšího a estetičtějšího vzhledu.

VÍCE INFORMACÍ

PIGMENTY- PRÁŠKOVÉ

Vysoce kvalitní práškové pigmenty pro betonářský průmysl

Ha-Be Chromoxidgruen

Zelené práškové pigmenty dle podle EN 12878 pro barvení betonu

Ha-Be Chromgruen je vysoce kvalitní pigment na bázi oxidu chrómu pro barvení cementu a stavebních materiálů vázaných vápnem do zelena.

VÍCE INFORMACÍ

Ha-Be Ferrox

Práškové pigmenty dle podle EN 12878 pro barvení betonu

Ha-Be Ferrox jsou vysoce kvalitní pigmenty na bázi oxidu železa pro barvení cementových a vápnem pojených stavebních materiálů. Pigmenty jsou dostupné v různých odstínech barev žluté, oranžové, červené, hnědé a antracitové.

VÍCE INFORMACÍ

Ha-Be Kobaltblau

Modré práškové pigmenty dle podle EN 12878 pro barvení betonu

Ha-Be Kobaltblau je vysoce kvalitní pigment na bázi kobaltu pro barvení cementu a stavebních materiálů vázaných vápnem do modra.

VÍCE INFORMACÍ

Ha-Be Titanweiss

Bílé práškové pigmenty dle podle EN 12878 pro barvení nebo zesvětlování betonu

Ha-Be Titanweiss je pigment na bázi titanu pro barvení betonu nebo pro zesvětlení odstínů šedého betonu za účelem vytvoření jasnějšího a estetičtějšího vzhledu.

JAKÁ BARVA SE OSVĚDČILA?
Požadavky na barvy betonu podle DIN EN 12878
Pro barvení betonu je rozhodující kvalita použité barvy. Proto musí barvy na beton vyráběné a používané v Evropské unii splňovat několik požadavků uvedených v normě DIN EN 12878.  
NORMATIVNÍ SPECIFIKACE V NORMĚ DIN EN 12878
Podle normy DIN EN 12878 musí být barvy na beton odolné vůči povětrnostním vlivům, UV záření a alkáliím. Kromě toho tato evropská norma vyžaduje konstantní intenzitu barvy a stálou barevnou stabilitu, aby byla zajištěna reprodukovatelnost betonových výrobků.
ANORGANICKÉ, SYNTETICKÉ PIGMENTY
Podle normy DIN EN 12878 musí být barvy na beton založeny na anorganických, syntetických pigmentech, např. oxidech železa, oxidech chromu, kobaltové modři, titanové bělobě a černých pigmentech na bázi uhlíku. Tyto základní pigmenty jsou pak opět základem nekonečné škály barev betonu.
VYZTUŽENÝ NEBO NEVYZTUŽENÝ BETON?
Norma rozlišuje své požadavky na barvy pro beton do dvou kategorií a s ohledem na zamýšlené použití nebo použití konečného stavebního výrobku:
V kategorii A pro barvy používané v nevyztuženém betonu, jako jsou průmyslové betonové výrobky, a v kategorii B pro barvy používané v betonu vyztuženém ocelí.
V kategorii B norma určuje limity, které mají zajistit, aby přidání barvy do betonu nezpůsobilo žádné nežádoucí reakce. Stanovený maximální obsah chloridů například chrání beton vyztužený ocelí před korozí oceli.
Přejít na začátek